AK Parti’nin Çınar Belediye başkan adayı olarak gösterdiği Davut Arzu’nun seçim irtibat bürosunun açılışı miting havasında gerçekleşti.

Diyarbakır’da 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için hazırlıklar sürerken, partilerin adayları da seçim bürolarını açmayı sürdürüyor.

AK Parti’nin Çınar’daki seçim bürosu açılışına MKYK üyesi Ali Karakaş, milletvekilleri M. Galip Ensarioğlu ve Mehmet Sait Yaz, İl Başkanı M. Raşit Ocak, AK Parti Çınar ilçe başkanı Ömer Murat Delil, MHP ilçe başkanı Muhammed Yavuz ve yüzlerce partili katıldı.

Açılışta konuşan belediye başkan adayı Davut Arzu, seçilir seçilmez ilk işinin Çınar’a doğalgaz getirilmesi ile yeni bir hastanenin bir an önce hizmete girmesi için çalışacağını söyledi. Arzu, evde çocuklarının kendisine baba belediye başkanı olurken ilk icraatin ne olacak diye sorduğunu belirterek;“Çınar’ın tüm sokaklarını, mahallelerini ve sorunlarını bilen biri olarak belediye başkanı olduğum zaman gece gündüz demeden çalışacağıma söz veriyorum. Ben bir Çınar’lı hemşeriniz olarak göreve gelir gelmez ilk icraatim ilçemize yeni bir hastane ve doğalgazın getirilmesi için çalışmak olacak.


Bunun için vekillerimizden de bunun sözünü istiyorum. Onlar yapana kadar kapılarından ayrılmayacağım. Beni mahçup etmeden açılışımızın miting havasında gerçekleşmesi için gelen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun ” dedi.

Açılış töreninde milletvekilleri, il başkanı M. Raşit Ocak ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adayı Mehmet Halis Bilden de bir konuşma yaptı. Burada konuşan AK Partili Galip Ensarioğlu, “Çınarlı hemşerilerimiz rahat olsunlar, Davut Arzu kardeşimin verdiği sözler bizimsözlerimizdir. Biz, Çınar ilçemize doğalgaz getirilmesi ve yeni hasta