AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak halka hizmet etme yolunda yürüyen Halis Bilden, mübarek Ramazan Ayı’nın başlaması vesilesiyle bir kutlama ve mesaj yayınladı. Bilden’in mesajı, Diyarbakır’daki seçim atmosferinde dini ve kültürel bir nitelik taşıyor, aynı zamanda toplumun birlik ve beraberlik duygularına da vurgu yapıyor.

Bilden, mesajında şunları ifade etti: “Mübarek Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte tüm İslam Âleminin Ramazan’ını tebrik ediyor, bu manevi atmosferin hepimizin hayatına bereket ve huzur getirmesini diliyorum. Ramazan Ayı, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı, yardımlaşma ve paylaşma kültürünün doruğa çıktığı, manevi değerlerin ön plana çıktığı özel bir zaman dilimidir.”


Diyarbakır halkının Ramazan Ayı’nı en içten duygularıyla kutlayan Bilden, “Bu mübarek ayın, Diyarbakır halkının birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmesine, kardeşlik bağlarını güçlendirmesine ve şehrimizin huzur ve refahı için bir fırsat olmasını temenni ediyorum” dedi.


Bilden’in mesajı, seçim sürecinde Diyarbakır’daki toplumsal ve dini hassasiyetlere olan saygısını da yansıtırken, aynı zamanda, halka olan yakınlığı ve Diyarbakır’ın huzur ve kalkınması için kararlılığını ifade etti