İSTANBUL/ Türkiye Milli paralimpik Komitesi Başkanı Avukat Dr. Murat Aksu,‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında,

‘Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanımızın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde, 1919 yılında Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri’ olduğuna dikkati çekti.


‘105 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi, bir kıvılcımla yurdumuzun her köşesini sararak büyümüş ve bir milletin uyanışına, şahlanışına, yeniden doğuşuna vesile olmuştur.


Böylelikle birlik, beraberlik, cesaret, azim, kararlık ve inançla verilen o eşsiz mücadele, Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcudiyeti ile taçlandırılmıştır’ diyen Murat Aksu , mesajında, duygularını şöyle dile getirdi: ‘Toplumları ayakta ve diri tutan en büyük gücün gençlik olduğunu iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin teminatı gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve ‘Gençler!.. Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz.
Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfanla, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız’ diyerek bu duygusunu açıkça dile getirmiştir. Bizler de gençlerimizin, Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran bu üstün irade, inanç ve kararlılığını en iyi şekilde idrak ettiklerine, her ne pahasına olursa olsun vatanı en iyi şekilde koruyup muhafaza edeceklerine ve ecdat yadigârı olan bu aziz vatanımız uğruna gerektiğinde canlarını feda etmekten imtina etmeyeceklerine yürekten inanıyoruz.


Her yıl büyük bir coşku ve gençliğin enerjisi ile kutladığımız bu özel günde biliyor ve inanıyoruz ki; İstiklal Savaşı’ndaki mücadele ruhumuzu ve kararlılığımızı geleceğin güvencesi gençlerimizle birlikte her daim canlı tutarak, her zaman birlik ve beraberlik duyguları içinde yaşamaya devam edeceğiz’.