AK Parti Diyarbakır Bağlar Belediyesi başkan adayı Bedirhan Akyol basın ile bir araya geldi. Diyarbakır’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen AK Parti Diyarbakır Bağlar Belediyesi başkan adayı Bedirhan Akyol, “Halkımızın memnuniyetini esas alacağız” dedi.

Bağlar ilçesinde bir restoranda Diyarbakır’daki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Akyol, çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Hedeflerini anlatan Akyol,  “Bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm, bu şehirde doydum, bu şehrin bana verdiklerine karşılık bu şehire karşı hizmet ve vefa borcumu ödemeye gayret ettim. Elhamdülillah bugün bu şehrin sokaklarında başım dik alnım açık şekilde gezebiliyorum. Fikri ve zikri ne olursa olsun her kesimdeki kadirşinas insanlarımızla muhabbetleşebiliyorum. Benm için en büyük zenginlik budur. Benim hem iş ve ticaret, hem de sportif kimliğim var. Ticaretimi, yatırımlarımı burada yaptım. Bu alanda Diyarbakır’ı Türkiye’nin bir çok bölgesinde de gururla temsil ettim. Bundan da gurur duyuyorum. Futbol oynadım, spor kulüpleri kurdum , binlerce çocuk ve genci spora kazandırdım” dedi.


AK PARTİ’DE KRİTİK GÖREVLERDE BULUNDU


AK Parti’de bir çok kritik görevde bulunduğunu da sözlerine ekleyen Akyol, “Siyasi arenada da AK Partimizde çok kritik görevlerde bulundum.


O noktada da neler yaptığımı partimize gönül veren değerli dava arkadaşlarımız çok iyi bilmektedir. Ben her şeyden Bağlar’ın sorunlarını ve çözüm yöntemlerini çok iyi biliyorum.


Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca vurguladığı gibi belediyecilik sadece yol, asfalt ve park yapmak değildir. Kuşkusuz onlar da önemlidir ve zaten belediyelerin asli görevidir . Fakat gününüz çağdaş yerel yönetim anlayışında belediyelerin çok daha önemli misyonları ortaya çıkmıştır. Doğru ve verimli bir anlayışı hakim kıldığınızda çok şey yapabilirsiniz. Allah nasip ederse ve milletimiz de bizi bu ulvi vazifeye tayin ederse rutin belediyeciliğin dışına çıkarak istiham, tarım, ekonomi ve spor gibi bir çok alanda Bağlar’ımızı hak ettiği yere getirmek istiyorum. Her şeyden önce bunun için çok büyük projeler hazırlıyoruz. İlgili uzman ekiplerimiz ve arkadaşlarımızla bunun üzerinde çok çalışıyoruz. Bağlar Belediyesi, sadece rutin hizmetleri yapan bir anlayışla yönetilmeyecek. İlçenin geleceğine ve kaderine etki edecek iktisadi, ticari, sportif projelerle makus talihini yenecek ve model bir şehir haline gelecek” dedi.

ÇALIŞMALARDAN HALKIN MEMNUNİYETİ ESAS ALINACAK


Yapacakları çalışmalarda halkın memnuniyetini esas alacaklarını da sözlerine ekleyen Akyol, “Yapacağımız tüm çalışmalarda halkımızın memnuniyetini esas alacağız. Katılımcı bir yönetim ortaya koyacağız. Şeffaf ve hesap verebilen olacağız. Hemşehrilerimizle aramızda hiç  bir engel olmayacak. Milletimizin sorun ve talepleri anında karşılık bulacak. Biz kendimize de halkımıza da güveniyoruz. İnanıyorum ki 31 Matt’da Bağlar’da hamaset ve kaos zihniyeti değil, hizmet düşüncesi kazanacak. Halkımızın engin sağduyusuna olan inancımız tamdır” dedi.

İLK PROJESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM OLACAK


Bağlar’ın acil bir şekilde kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu da dile getiren Akyol “Başkan seçilmem halinde ilk projelerimden biri Bağlar’a acil bir şekilde kentsel dönüşüm sağlamak olacaktır” dedi.