D.BAKIR-Asaş Group Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Çerçi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Asaş Group Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Çerçi , görüşlerini şöyle dile getirdi:‘19 Mayıs 1919, milletimizin zaferlerle dolu tarihinde, yazılacak yeni bir destanın başlangıç günüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a ayak basarak Milli Mücadeleyi başlattığı bu günü, Türk Gençliğine bir bayram olarak armağan etmiştir. Bu durum gençliğe verdiği önemin en büyük göstergesidir.


19 Mayıs 1919 tarihinin Atatürk tarafından Gençliğe armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.
İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve saygın Türkiye’si, gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.


Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu cennet vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili Gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.’