Yeniden Refah Partisi’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hikmet Kaplan, şehrin sorunlarını çözmeye ve daha yaşanabilir bir kent haline getirmeye dair iddialı sözler sarf etti.

Kaplan, adaylık açıklamasında Diyarbakır’ın şu anda birçok sorunla karşı karşıya olduğunu ve bu sorunların çözümü için adalet ve huzurun şart olduğunu vurguladı.

Kadına Şiddete Karşı Mücadele:

Kaplan, kadına şiddet sorununu çözmek için ahlak ve eğitime önem verileceğini, kadın ve erkek için adalet sağlayacaklarını, kadınlara yönelik her türlü zulme karşı duracaklarını söyledi.

Gençlere Yönelik Çalışmalar:

Gençlerin işsizlik, açlık ve psikolojik sorunlarla boğuştuğunu belirten Kaplan, kütüphanelerin ve diğer sosyal alanların aktif hale getirileceğini, Bitcoin gibi sanal para tuzaklarına karşı önlemler alınacağını açıkladı.

Uyuşturucu ile Mücadele:

Uyuşturucu ile sıkı denetimler ve emniyet güçleriyle iş birliği ile mücadele edileceğini kaydeden Kaplan, bu konuda kırmızı çizgiyi asla aşmayacaklarını dile getirdi.

Dicle Bölgesi’nin Islahı:

Kaplan’ın ilk projesi ise 30 yıldır çözülemeyen Dicle Bölgesi’nin ıslahı olacak. HDP ve AK Parti’nin bu sorunu çözemediğini savunan Kaplan, projeyi derhal tamamlayacaklarını söyledi.

Fakir ve Yaşlılara Yardım:

Fakirliği bitirmeyi ve koli yardımlarına son vermeyi amaçladıklarını ifade eden Kaplan, yoksul ve hastalara bakılmayan bir şehirde adaletsizlik olduğunu savundu. Seçildikten sonra sosyal yardımlara ve istihdama öncelik vereceklerini belirtti.

Tramvay Hattı ve Kentsel Dönüşüm:

Kaplan, tramvay hattının tamamlanmasının en önemli önceliklerinden biri olduğunu, kentsel dönüşümde ise adil bir paylaşım ve ahlaki bir yaklaşım sergileyeceklerini vurguladı.

Diyarbakır’ı Paris Yapmak:

Diyarbakır’ın tarihi ve potansiyeline değinen Kaplan, şehri adil bir yönetimle Paris’e dönüştürebileceklerini ve tüm sorunları çözebilecek kapasiteye sahip olduklarını söyledi.

Huzurlu Bir Şehir:

Kaplan, Diyarbakır’da şu anda huzur olmadığını ve her kesimin kendi meclisini yüceltmesi nedeniyle kutuplaşmanın arttığını savundu. Huzur ve barış için adaleti ve halkla birlikte hareket etmeyi öne çıkardı.

Hikmet Kaplan, Diyarbakır’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için adalet ve huzur temelli bir politika izlemeyi vadediyor. Seçimlerde halkın desteğini alması halinde şehri birçok açıdan geliştirmeyi ve kalkındırmayı amaçlıyor.

Hikmet Kaplan kimdir?

1976 yılında Diyarbakır’da doğdu.
İnşaat sektöründe faaliyet gösteriyor.
Evli ve 3 çocuk babası.
Kaplan, Diyarbakır’da siyasette yeni bir isim olarak öne çıkıyor.

Diyarbakırlılar, Kaplan’ın vaatlerini ve projelerini büyük bir ilgiyle takip ediyor.

Kaplan’ın adaylığı, Diyarbakır’da heyecan yarattı.