Kuveyt Kraliyet Aileleri ve ABD Büyükelçisi, Sıtkı Usta’nın Doğal ve Lezzetli Tatlılarını Tercih Ediyor.

Ankara, Çukurambar’da yer alan Sıtkı Usta’nın şubesi, geçtiğimiz günlerde önemli misafirleri ağırladı. Kuveyt’in Ankara Büyükelçisi Wael Yousef el-Anzi, Kuveyt Kraliyet Aileleri ile birlikte Sıtkı Usta’yı ziyaret etti. Ziyarette, Büyükelçi el-Anzi, Sıtkı Usta’nın hijyenik bir ortamda hazırlanan ve katkı maddesi içermeyen tatlılarına olan hayranlığını dile getirdi. El-Anzi, “Kullanılan ürünlerin en kaliteli ürünler olması bizleri Sıtkı Usta’ya yönlendiriyor. Gönül rahatlığı ile tatlıları yiyiyoruz. Ankara’ya geldiğimizde mutlaka Sıtkı Usta’ya uğrarız ve tatlı siparişlerimizi veririz. Her zaman tercihimiz Sıtkı Usta’dır, asla başka bir yerden tatlı almayız. Misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederiz,” dedi.

Bayramlar, Sıtkı Usta’nın yoğun ilgi gördüğü dönemlerden biri. Bu bayramda da birçok önemli ismin tercihi Sıtkı Usta oldu. Kuveyt Büyükelçisi el-Anzi, bayram için 1 ton tatlı siparişi vererek, gelen yoğun talepleri karşılamak adına özel muhafazalar içerisinde bu tatlıları gönderdi. Bu özel muhafazalar sayesinde tatlılar, uzun yolculuklar ve iklim değişikliklerinden etkilenmeden tazeliklerini koruyarak adreslerine ulaştı.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield da Sıtkı Usta’nın tatlılarını tercih eden isimler arasında. Büyükelçi Satterfield, “Kadayıf ve baklavaları Amerika’ya gururla götürmekteyiz. Ailelerimiz ve yakınlarımız her zaman Sıtkı Usta’dan övgüyle bahsederler. Tatlıları doğaldır, bu yüzden her zaman tercihimiz Kadayıfçı Sıtkı Usta’dır,” diyerek memnuniyetini ifade etti. Satterfield, bu yıl 600 kilogram baklava ve kadayıfı Amerika’ya götürdü.

Sıtkı Usta, yıllardır doğal ve lezzetli tatlılarıyla sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de büyük bir üne sahip. “Kalite tesadüf değildir” sloganıyla hareket eden Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta, Diyarbakır’dan dünyaya yayılan cevizli ve fıstıklı kadayıf ve baklavalarıyla tanınıyor. Ürettiği tatlılar, dünya çapında biliniyor ve tercih ediliyor. Sıtkı Usta, “Kadayıf sektöründe artık bir marka olduk. Ürünlerimizle ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten gurur duyuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.