Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Ak Parti Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammet Asena, Yenişehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde ilk icraatinin Yenişehir’de güvenli ve modern yerinde dönüşüm yapacağını söyledi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Yenişehir Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammet Asena seçim ziyaretleri kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Gittiği her yerde coşkuyla karşılaşan Asena, projeleri hakkında bilgi verdi.


Yenişehir için bir çok projesi olduğuna değinen Doç.Dr. Asena en önemli projelerinden birinin Yenişehir’de güvenli ve modern yerinde dönüşüm olduğunu belirtti.


Yenişehir’de yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla çıktığı yolda Doç. Dr. Muhammet Asena’nın projeleri arasında önemli adımlar bulunuyor.


Dar Gelirli Ailelere Destek:


Asena’nın projeleri arasında yer alan en önemli adımlardan biri, dar gelirli ailelere özel giyim mağazaları oluşturmak. Bu mağazaların yanı sıra bir tekstil kent içerisinde tesis kurulacak ve bu tesiste üretilecek ürünlerin satışı kadınlar tarafından gerçekleştirilecek. Bu proje ile hem ekonomik olarak zor durumda olan ailelere destek olunacak hem de kadınların istihdamı artırılacak.


Doğalgaz Temini:


Yenişehir’in çeşitli bölgelerinde doğalgaz temini sağlanacak. Dez avantajlı mahallelerde yaşayan vatandaşların doğalgaz sıkıntısı çektiğini belirten Asena, bu sorunu kentsel dönüşüm projeleriyle çözmeyi hedefliyor. Özellikle Kulp İlçesi’ne doğalgaz emri verilmesine rağmen şehir merkezine neden verilmediğini sorgulayan Asena, mahallelerin doğalgaza kavuşturulacağını söyledi.


Sağlık Hizmetlerinin Geliştirilmesi:


Semt poliklinikleri Yenişehir’de Sağlık Bakanlığı ile entegre bir şekilde faaliyet gösterecek. Her mahalleye kreş yapılacak ve gençler için ders çalışma ve soru çözüm salonları oluşturulacak. Ayrıca Et Balık Kurumu’nun marketleri genişletilecek ve semt pazarları yenilenecek.


Şeffaf İhale ve Proje Yönetimi:


İhale süreçleri ve proje uygulamaları konusunda da şeffaflık ilkesine büyük önem vereceklerini belirten Asena, kamuoyunun ihale süreçlerini takip edebileceği bir sistem oluşturacaklarını ifade etti. Proje yönetiminde de katılımcı bir yaklaşım benimseyeceklerini ve halkın görüşlerini alarak projeleri şekillendireceklerini söyledi.


Yeşil Alanların Artırılması:


Son olarak, kent ormanları, botanik parklar ve mesire alanları gibi projelerle ilgili planlarını paylaşan Asena, vatandaşların dinlenebileceği ve zaman geçirebileceği alanların artırılması gerektiğini vurguladı. AVM dışında tatil yapabilecekleri ve doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri yerlerin oluşturulması için çalışacaklarını ifade etti.

ÖZEL HABER: YILMAZ ACU