Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti adayı Fırat Seydaoğlu, 4 bin 589 oy alarak belediye başkanı seçildi. Seydaoğlu’nun zaferi, ilçe sakinleri tarafından sevgi ve mutlulukla karşılandı.

Seçimlerin ardından AK Parti’nin adayı olan Fırat Seydaoğlu, Eğil ilçesi için yeni bir dönemin başlangıcını temsil ediyor. Seydaoğlu’nun kazandığı oy sayısı, rakiplerini geride bırakarak net bir zafer elde etmesini sağladı. Özellikle DEM Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zülküf Polat’a karşı önemli bir farkla kazanan Seydaoğlu, seçim sürecindeki çalışmalarının ve vaatlerinin ilçe halkı tarafından takdir edildiğini gösterdi.

Eğil ilçesindeki seçim atmosferi, adayların halkın sorunlarına ve beklentilerine yönelik projelerini anlatmalarıyla yoğun geçti. Seydaoğlu’nun seçilmesiyle birlikte, ilçenin gelişimi ve refahı için yeni umutlar yeşerdi.


Fırat Seydaoğlu’nun başkanlığında Eğil ilçesi, daha güzel bir geleceğe doğru ilerlemeyi hedefliyor. Seydaoğlu’nun öncelikli hedefi, ilçenin sosyal ve ekonomik alanlarda daha da güçlenmesini sağlamak ve vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek olacak.


Eğil ilçesindeki yerel seçimlerde elde ettiği zaferle dikkatleri üzerine çeken Fırat Seydaoğlu, ilçenin geleceği için kararlı adımlarla ilerlemeyi vaat ediyor. İlçe halkı da yeni belediye başkanına güvenerek, daha yaşanabilir bir Eğil için desteklerini sunmaya hazır olduğunu gösteriyor.


Fırat Seydaoğlu kimdir?


1980 yılında Diyarbakır’da doğan Fırat Seydaoğlu, ilk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı. Seydaoğlu, Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2000-2012 yılları arasında TPAO Batman Bölge Müdürlüğü’nde Makine Mühendisi olarak görev yapan Seydaoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.