Diyarbakır’da tanınan isimlerinden Fuat ÇETİN ile Dr.Rüstem ÜZEYİROĞLU’nun ortaklığında kurulan Master Group Gayrimenkul’un resmi açılışı iş sektörünün büyük katılımı ile gerçekleştirildi.

Kayapınar Abdülkadir AKSU Caddesinde Tema Park yanında gerçekleştirilen gayrimenkul ofisinin açılışına; çok sayıda gayrimenkul sektöründeki iş insanı katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Av.Aydın AK Diyarbakır’ın Türkiye’de turizm ile birlikte gayrimenkul sektörü için de önemli bir merkez haline geldiğini ve yatırımcılar için büyük fırsatlar sunduğunu ifade ederek şunları söyledi:

Türkiye’deki gayrimenkul sektörü, son yıllarda sürekli bir büyüme göstererek ülke ekonomisinin önemli bir parçası haline geldi. Özellikle turizm bölgelerindeki gayrimenkul yatırımları hem yerel hem de yabancı yatırımcılar için çekici hale gelirken, sektörün büyümesine de önemli katkılar sağladı. Diyarbakır’da gayrimenkul satışları son yıllarda sürekli olarak artıyor. 2024 yılında bölgede gerçekleşen konut ve arsa satışları, bir önceki yıla göre %25 artış gösterdi. Diyarbakır’da yapım aşamasında olan konut ve ticari projelerin sayısı her geçen yıl artıyor. 2023 yılında bölgede başlatılan inşaat projelerinin sayısı %20 artış kaydetti. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu’dan gelen yatırımcılar, Diyarbakır’da emlak piyasasına önemli katkılar sağlarken, yeni inşaat projelerinde çevre dostu ve sürdürülebilir tasarım ilkelerinin uygulanması gayrimenkul sektörünün kalitesini ve çekiciliğini artırdı.

Master Group Gayrimenkul olarak Diyarbakır’da deneyim ve birikim ile büyüyen ve alanında uzman ekibimizle bu muhteşem bölgede faaliyet göstermekten büyük mutluluk duyacağız. Bu kadim coğrafyada bereketli ve verimli topraklar çok değerli ve dünyada getirisi değeri en fazla olan yatırımlardır.Master Group Gayrimenkul çatısı altında sunduğumuz uzmanlıkla Diyarbakır’daki gayrimenkul sektörüne değer katmayı,Dünyanın en iyi yatırımı en yüksek getirisi olan ve riski en az olan gayrimenkul yatırımlarının gerçek doğru alıcı ve doğru satıcı ile buluşturmayı amaçlayan bir kuruluştur.Ve aynı zamanda insanlara gayrimenkul konusunda danışmanlık, uzmanlık, rehberlik ve yol göstermek olacaktır.” dedi.

Master Group kurucuları Dr Rüstem Üzeyiroğlu ve Fuat Çetin özellikle Karacadağ bölgesine yeni projeleri olduklarını ve bazı projeleri misafirleri ile paylaştılar.Bölgenin kalkınması ve istihdamım artması ve insanların rahat, güvenli ve konforlu bir yaşam sürmesi için güzel projelerimizle vatandaşlarımıza rehberlik edeceğiz ifadelerinde bulundu.